Fretki to egzotyczne zwierzaki domowe, które w naszych domach znajdują swoje miejsce już od dłuższego czasu. Mimo że są słodkie i udomowione, nie są one dobrym pupilem dla każdego, kto tylko chce. Osoby, które decydują się na zakup takiego zwierzaczka, muszą być świadome specyficznego zapachu, który on wydziela. Dodatkowo stworzonka te są bardzo ciekawskie i zabawowe, dlatego też potrafią nieźle narozrabiać! Z tego powodu powinny mieć swoje domki dla fretek w klatkach, dzięki czemu mogą czuć się bezpiecznie i spokojne podczas nieobecności gospodarza.

Co jedzą fretki?

Fretki są z natury drapieżnikami i z tego powodu potrzebują w swojej diecie mięsa. Jeśli chcemy, by nasza tchórzofretka była zdrowa i silna warto, abyśmy zadbali o zróżnicowanie diety i nie karmili ją ciągle tym samym. Możemy wymienić kilka rodzajów pokarmów, które może spożywać:

  • mokrą karmę dla kotów
  • suchą karmę przeznaczoną dla fretek (nie wolno podawać karmy innych zwierzaków!)
  • świeży pokarm (mięso, mleko koziego, twaróg, jogurt naturalny itp.)

Domki dla fretek

Zwierzęta te uwielbiają chować się w różnych zakamarkach. Nie zdziwi nas więc jeśli spotkamy je pod kołdrą, poduszką czy nawet gdzieś ukryte w szafie. Są zabawowe i ciekawskie, jednak lubią również wypoczywać w ciepłych i spokojnych miejscach. Nawet jeśli puszczamy je po domu, powinniśmy zawsze mieć dla nich klatkę, a w niej różne akcesoria. Świetnie sprawdzają się tutaj materiałowe domki dla fretek, które zapewniają pupilom bezpieczne i ciepłe miejsce, w którym mogą się wylegiwać.