W celu nabycia Buldoga angielskiego najlepiej udać się do polecanej i sprawdzonej hodowli. Psy te są dość delikatne jestli chodzi o rozród i umieralność szczeniąt jest ogromna. Warto również przemyśleć posiadanie psa w ogólnym znaczeniu. Ponieważ wymaga to czasu, opieki, a niekiedy cierpliwości.

Po czym poznać dobrą hodowlę?

Dobry hodowca będzie wykazywał kilka ważnych cech, mianowicie zwrócić uwagę należy, czy hodowca otacza psy odpowiednią opieką. Ponad to, co bardzo ważne, zwróćmy uwagę czy hodowca zapewnia czyste warunki posiadanym zwierzętom, czy dba o ich byt i higienę utrzymania. Istotną kwestią są również regularne kontrole weterynaryjne oraz podawanie szczepień

buldog

Bardzo ważna jest również przeprowadzona przez hodowcę socjalizacja. Przeprowadzona w odpowiednim czasie, ma wpływ na to jak szczenię będzie się zachowywało w przyszłości i jak wiele będziemy musieli zainwestować w psiego behawiorystę oraz lekarzy. Jeśli hodowca psów takich jak buldog angielski ma hodowlę z prawdziwego zdarzenia i jest profesjonalny, to nie będzie bał się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Bardzo dokładnie przedstawi nam charakterystykę posiadanej rasy, a także przedstawi matkę szczeniąt.

Ważna decyzja o posiadaniu psa

Zanim przystąpimy do wyboru ukochanego pupila, który stanie się również przyjacielem domu, warto tą decyzję jeszcze przemyśleć. Przede wszystkim przemyśleć, czy brać buldoga angielskiego z hodowli, czy może ze schroniska. Decyzję o psie warto przemyśleć w ogóle. Ponieważ musimy wziąć pod uwagę, czy będzie nas stać na utrzymanie psa rasowego, oraz czy na pewno zapewnimy mu wystarczającą ilość opieki, rozrywki i czy odpowiednio zadbamy o jego zdrowie. Jeśli odpowiedź na te wszystkie pytania brzmi twierdząco, to bardzo dobrze, ponieważ oznacza to, że jesteśmy rzeczywiście gotowi na przyjęcie do rodziny psa rasowego.

Dodatkowo przy wyborze rasy psa, warto kierować się swoim trybem życia i dostosować wówczas cechy charakteru psa. Jeśli nie lubimy biegać i pocić się przy nadmiernym ruchu, to spokojnie możemy wybrać Buldoga angielskiego, ale na pewno nie będzie dla nas odpowiedni pies o dużym temperamencie.

Uwaga na pseudohodowle!

Podczas kupowania psa z hodowli musimy koniecznie zwrócić uwagę na cechy hodowcy. Wielu z nich nazywa się hodowcami, ale nimi nie są. Dlatego ważnym jest by uważać na pseudohodowlne. Czym właściwie są pseudohodowle? Otóż są to hodowle domowe, prowadzone bez wyraźnego pozwolenia i certyfikatów, oraz nie należących do żadnych związków hodowców. Zła wiadomość jest taka, że zwierzęta w takich hodowlach rozmnażane są bardzo często bez świadomości i przypadkowo.

Zwierzęta te mieszkają w strasznych, opłakanych warunkach. Bardzo często chorują i jedynie cierpią. Owszem, psa z takiej hodowli nabędziemy niższym kosztem, ale dużo więcej wydamy na leczenie go lub wychowanie w szerokim, ogólnym znaczeniu. Ponieważ niestety, ale mogą one przejść nieprawidłową socjalizację. Warto zatem przemyśleć decyzję o nabyciu psa z takiej hodowli i może warto wziąć pod uwagę o zabraniu psa ze schroniska, lub przygarnięcie psa nierasowego.