Jak wyodrębnić kilka najlepszych i najciekawszych zabaw dla psa, skoro jest ich tak wiele? Zabawki dla psów i zabawy z psami to temat naprawdę nieskończenie szeroki. Właścicielom czworonogów zależy na tym, aby psy były zadowolone, najedzone i szczęśliwe. Zapewnić to mogą specjalne zabawki dla psa.

Frisbee i piłka najlepszymi zabawkami dla psa

Pies, szczególnie młody, uwielbia zażywać ruchu. Głód ruchu najlepiej zapewnia frisbee i piłka. Można swobodnie się wybiegać na otwartej przestrzeni i świeżym powietrzu. Psy, szczególnie młode, lub sportowe potrzebują tego jak powietrza. Ponad to piłka i frisbee zapewnia również potrzebę polowania.

Psy, to myśliwi, uwielbiają polować i chwytać różne rzeczy w swoje szczęki. Pies bawiąc się piłką ma zaspokojone instynktowne potrzeby, a mało kiedy pies w domu ma okazję zapolować. Czemu by nie rzucić mu piłki, jest to dla niego doskonała zabawa dla zwierząt. To samo dotyczy frisbee. Zabawa ma zapewnić relaks i rozrywkę. A te dwa akcesoria jak najbardziej spełniają tą rolę i są świetnymi zabawkami dla psa.

zabawka dla psa

A może szarpak dla młodego psa?

Kolejną ciekawą zabawką dla psa, może być szarpak. Wbrew pozorom i powszechnej opinii szarpak nie sprawi, że pies stanie się agresywny i dominujący. Psy, szczególnie młode uwielbiają gryźć i szarpać różne rzeczy, więc taka zabawka zaspokoi ich potrzebę i same będą prosić, by się z nimi w ten sposób pobawić. Zabawa w przeciąganie liny, lub przeciąganie za pomocą szarpaka, to również dobre ćwiczenie fizyczne. Pozwoli ono również na zaspokojenie głodu ruchu i szkolenie psa w jego różnych umiejętnościach.

Zabawki tego typu stają się coraz bardziej popularne i jest ich coraz więcej w sklepach. Nie należy się obawiać zabawy szarpakiem, ponieważ ideą tej zabawy jest przeciąganie i z jednej strony zabawka ta jest trzymana zębami przez psa, a z drugiej przez człowieka. Uczestnicy zabawy próbują odebrać sobie nawzajem przedmiot, delikatnie szarpiąc zabawkę w swoją stronę. Szarpak jest zabawką, która ułatwia i wręcz wymusza wspólną zabawę, która jest aktywna. Pomaga również w budowaniu więzi psa z właścicielem.

Aportowanie- jedna z najlepszych zabaw dla psa

Wśród wielu propozycji zabawek dla psa, możemy również znaleźć ciekawe przedmioty zastępujące patyki. Są to gumowe lub plastikowe patyki, które pies może chwycić w zęby i przynieść do właściciela. Pies znów może zapolować i pobiec za zdobyczą. Oczywiście zabawki te występują w różnych kształtach.

Nie ulega wątpliwości, że każdy pies, lubi biegać i gryźć i można oczywiście kupić również dla naszego czworonożnego pupila gryzak. Ale taka gumowa zabawka, za którą można swobodnie pogonić i upolować, to również świetne rozwiązanie. Naturalne patyki też są ciekawe, ale istnieje prawdopodobieństwo zjedzenia go przez psa, a może to poskutkować zaczopowaniem jelit i chorobami. Kije gumowe lub plastikowe, pływają, można ich użyć wielokrotnie, są odporne na mróz i pogryzienia. Łatwo również zadbać o ich czystość i są niedrogie.